• Hra o trón - 4. deň

• HRA O TRÓN POKRAČUJE..... čakala nás výroba kytice s jesennou témou Následne naši predsedovia tried obdarovali svojich učiteľov a vedenie školy krásnou kyticou.

• Hra o trón - 3. deň

• Dnes sme si splnili aktivitku s názvom DEŇ BEZ ŠKOLSKÝCH TAŠIEK... Napredujeme, zbierame body a držíme všetci spolu.

• Hra o trón - 2. deň

• Máme druhý deň už s druhou aktivitou splnený. Poupratovali a zveľadili sme si okolie školy a utužili si vzťahy medzi sebou. Nadýchali sme sa čerstvého vzduchu a nabrali energiu na nasledujúcu hodinu.

• Hra o trón

• Aktivita na podporu tímového ducha a duševného zdravia v triedach. Našim cieľom je podporiť tímovosť a samostatnosť žiakov. Žiaci si túto hru v škole majú organizovať sami, bez učiteľov. Hra by mala trvať 10 pracovných dní, v ktorých je započítaný víkend. Víťazná trieda by mala získať privilégium „trón“ v škole, ktoré si vopred dohodnú s riaditeľkou školy.

Pilotné kolo hry začína 10.10.2022 t.j. PONDELOK

Úlohou každej triedy je splnenie 11 aktivít. Aktivity si žiaci tvoria sami v parlamente. Ak sa nám podarí zapojiť všetky školy v sieti DSA, určíme víťaza aj na sieťovej úrovni. Počas 12- tich dní si Žiacka školská rada,  ktorá bude organizovať túto hru (súťaž) pripraví 11 úloh. 10 úloh do školy a 1 úlohu na víkend mimo školy. Tímy budú jednotlivé triedy. Jeden tím-jedna celá trieda, bez výnimky. Kontrola splnenia úloh sa koná cez prestávky a každá z úloh musí byť merateľná počtom zapojených žiakov v triede. Všetky úlohy sú len o počte zapojených žiakov v triede, nie o kvalite splnenia úlohy. (Žiacka školská rada alebo trieda, ktorá súťaž organizuje - skontroluje, či bola úloha vykonaná a pridelí body). Po skončení súťaže sa spočítajú body/percentá každému tímu (triede) a tá, ktorá vyhrá si užije svoje PRIVILÉGIUM vopred dohodnuté s riaditeľkou školy po dobu vyhlásenia novej súťaže. Zároveň môže byť táto trieda aj nasledujúcim organizátorom HRY O TRÓN.

!!!Organizátori hier sú zároveň aj súťažiaci!!!!! Privilégium nesmie pozostávať z finančných výhod!!!

Príklady úloh:

1. Každý tím (celá trieda) príde v stredu v červenom – Bod získava tím až vtedy, keď sa odkontroluje organizátormi alebo koordinátorom. Body získava tím za každého hráča, ktorý príde v červenom.

2. Počas víkendu musí tím nazbierať najviac fotografií seba pri lesných tabuliach s označeniami smeru túry. Bod získava ten tím, kto bude mať najviac fotografií žiakov triedy s lesnými smerovkami, na ktorých musí byť vidieť každý člen tímu.

Koordinátor alebo organizátori prekontrolujú fotografie a pridelia body tímu za počet nazbieraných fotografií.

3. Každý tím si pripraví krátky tanček... Body získava tím za každého účastníka tanca - čím viac tým lepšie :) Nezáleží na choreografii.

!!!POČET ZÍSKANÝCH BODOV SA ROVNÁ PERCENTUÁLNEMU ZAPOJENIU ŽIAKOV

(tz. maximálny počet bodov je 100 = 100% účasti žiakov triedy)!!!

PN - ak nejaký žiak z tímu práve ochorel alebo neprišiel do školy, tím hrá bez neho - neovplyvňuje to merateľnosť úlohy.

Úlohy v tejto súťaži majú prinášať radosť, tímovosť, spoluprácu v triede.

Mgr. Šárka Anderková- koordinátor súťaže

• Klub nadaných detí - 7. 10. 2022

• Číselné kódy , logické postupnosti , kocky umiestnené do priestoru , skladanie písmen z dielikov , matematické hádanky , geometrické obrazce , či písmenkové hádanky . To sú len niektoré z úloh, na ktoré sme sa pozreli aj my, v Klube nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA Prešov. Piatkové popoludnie spríjemnili (aj) "animáky" počas online prehliadky XVI. ročníka medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti Bienále animácie Bratislava – BAB 2022.

• Naša trieda číta - projekt

• Projekt Naša trieda číta, prispel množstvom kníh do triednej knižnice a k rozvoju čitateľských kompetencií v 1. B triede. Z rôznych kategórii sme vybrali tituly pre začínajúceho čitateľa ale aj odradeného čitateľa.

• Zippyho kamaráti - záujmový útvar pre prvákov

• Krúžok Zippyho kamaráti učí deti sociálne a emocionálne zručnosti. Deti sa prostredníctvom lekcií učia hľadať vlastné riešenia problémov, spolu s viac ako milion dalšimi deťmi na celom svete.