• Jesenné prázdniny - oznam

• Vážení rodičia, milí žiaci,

riaditeľstvo SZŠ DSA Mukačevská 1, Prešov Vám oznamuje, že jesenné prázdniny budú v termíne od 28. októbra 2022 do 1. novembra 2022. Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu od 2. novembra 2022 - streda.

• Medzinárodný deň školských knižníc - beseda - 24. 10. 2022

• Medzinárodný deň školských knižníc žiaci 5. a 6. ročníka zavŕšili besedou s detskou spisovateľkou Lenkou Šafránovou, ktorá tvorivymi aktivitami predstavila žiakom svoju tvorbu. Okrem kreatívnych hier si žiaci skúsili vedomostný kvíz, v ktorom mal najlepší riešiteľ možnosť získať milú výhru - knihu s básňami od našej hostky.

• Medzinárodný deň školských knižníc - 24. 10. 2022

• Kto sa chce niečo nové naučiť, musí predovšetkým pochybovať... (Aristoteles)

V súčasnosti nás zahlcuje množstvo neoverených informácií, hoaxov, klamstiev. Aj dospelému je veľmi ťažké sa v nich vyznať. A čo naše deti? Vedia si vyberať vhodné informácie? Dokážu odolať nepravde? Je to veľmi ťažká úloha. Práve preto sme v rámci Medzinárodného dňa knižníc v našej školskej knižnici pomáhali formovať kritické myslenie žiakov druhého stupňa. Keďže pri štúdiu potrebujeme množstvo informácií na spracovanie rôznych materiálov k zadaným úlohám, potrebujeme mať overené zdroje informácií. Práve takýmto zdrojom informácií sú, okrem iných, knižnice. A tak sme si v školskej knižnici vzali na mušku Ľudovíta Štúra. Žiaci v skupinách analyzovali jeho život, tvorbu, overovali a opravovali nepravdivé výroky v jeho životopise či v poézii. Až z overených informácií nakoniec mohli spoločne vytvoriť plagát.

• Olympiáda v slovenskom jazyku - školské kolo

• Dňa 13. 10. 2022 si 13 našich žiakov sadlo za počítače a rozhodli sa zmerať si svoje sily zo slovenského jazyka a literatúry. Na celom Slovensku sa v rovnakom čase konalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Okrem online testu sa museli popasovať aj s písomnou transformáciou textu a rečníckym prejavom.

Víťazkou a zároveň postupujúcou do okresného kola súťaže sa stala Vanesa Sabolová (8.A), na 2. mieste skončila Laura Šragová (8.A) a na 3. mieste sa umiestnil Juraj Šnirc (8.A).

Úspešným riešiteľom blahoželáme!

• Hra o trón - vyhodnotenie súťaže

• Naši žiaci išli na plné obrátky, tešili sa, bavili sa a ukázalo sa, ktorá trieda drží spolu, podporuje sa a pomáha si vzájomne.

VÍŤAZNEJ - 3.A TRIEDE SRDEČNE BLAHOŽELÁME

• Hra o trón - 10. deň

• Máme tu poslednú aktivitu, ktorú sme mali splniť a to objatie, dobrý skutok alebo kompliment v triede medzi sebou. VŠETKY AKTIVITY SPLNENÉ A VÍŤAZ BUDE VYHLÁSENÝ V PONDELOK.

• Hra o trón - 9. deň

• NAŠA PREDPOSLEDNÁ AKTIVITA VYTVORIŤ PLAGÁT Z ODTLAČKOV DLANÍ, PRSTOV... SME JEDNA TRIEDA, JEDNA ŠKOLA  A DRŽÍME SPOLU.

• Raňajky s riaditeľkou školy - 20. 10. 2022

• Dnešný deň som odštartovala v riaditeľni školy netradične, a to raňajkami.

Pozvanie na raňajky prijali žiaci zo Žiackej rady a asistentka Šárka, ktorá vedie Žiacku radu. Pri rannom čajíku a voňavom závine sme rozoberali rôzne zaujímavé témy, nechýbal smiech a dobrá nálada.

Ďakujem

Zuzana Perželová, riaditeľka školy

• Falloween v 1.B

• Falloween - počas tematického dňa žiaci prvého ročníka veľa tvorili a učili sa zážitkovo. Falloween im doprial deň plný farieb, kreativity a netradičného učenia v maskách. Jeseň sme spoločne oslávili netradičným vzdelávaním a hrou.

• Hra o trón - 8. deň

• Aktivita za dnešný deň splnená. KAŽDÁ TRIEDA SI VYTVORILA SVOJHO ŠARKANA, PRACOVALI SME V KOLEKTÍVE, SKUPINÁCH, VZÁJOMNE SME SI POMÁHALI A TAK VZNIKLI KRÁSNE LIETAJÚCE ŠARKANY.

• Hra o trón - 7. deň

• Dnešná aktivitka v poradí č. 7 v HRE O TRÓN splnená. Našou úlohou bolo vytvoriť krátku reklamu alebo scénku v rámci celej triedy.

• Hra o trón - 6. deň

• 6 .aktivita za nami s názvom - Varíme, pečieme doma sme šikovné deti usilovné aj doma si upevňujeme vzťahy a pomáhame.