• Koncoročný turnaj vo florbale - 27. 06. 2023

• Koniec roka sme úspešne ukončili koncoročným turnajom vo florbale. V utorok 27.6.2023 si približne 30 statočných mladších a starších žiakov zmerali sily o putovné poháre. Pre mnohých to bola skvelá skúsenosť, decká siahali v mnohých prípadoch na dno svojich fyzických síl a preukázali svoju bojovnosť až do úplného konca. Turnaj prebiehal vo vysokom tempe, čo prinieslo parádnu reklamu na florbal. Tak to má byť, zápasy sa niesli v športovom duchu fair play, ale na palubovke si hráči nedarovali nič zadarmo. Som veľmi rád, že sa do tejto akcie na konci roka zapojilo toľko žiakov a o rok sa stretneme znova. Uznanie patrí všetkým zúčastneným na turnaji. Veľké poďakovanie patrí p. riaditeľke a Rodičovskému združeniu pri SZŠ DSA za podporu turnaja.

Víťazmi v kategórii mladších žiakov (5.-7. ročník) sa stali naši traja Lukášovia, Liba, Partila a Jakubčo. Zároveň najlepším strelcom, ktorý stihol za 40 minút nastrieľať 9 gólov bol L. Partila. Parádne mu asistoval L. Liba, tiež s 9 gólmi, ale víťaz mohol byť len jeden. Nakoniec si to chalani rozhodli v samostatnom nájazde na brankára.

Starší žiaci (8.-9. ročník) to mali úplne vyrovnané. Všetky 3 tímy dosiahli na turnaji rovnaký počet bodov, o celkovom poradí rozhodol počet strelených gólov v riadnom hracom čase. Bolo to veľmi tesné, medzi tímami boli len jedno gólové rozdiely. Víťazstvo a zlatú medailu sa podarilo ukoristiť žiakom J. Fedor, L. Horváthová, Š. Pošefko, L. Šragová a V. Sabolová. Najlepším strelcom za starších žiakov bol R. Radačovský.

Extra poďakovanie patrí aj našim brankárom (T. Motýľ, S. Oslovič, S. Novák a L. Coronič), ktorí predvádzali krásne zákroky a vďaka nim mal turnaj požadovanú úroveň.

Mgr. Peter Čaja

• Rozlúčka so školským rokom 2022/2023 v 1.B

• 1.B sa dnes rozlúčila so školským rokom. Spolu s cukrovou vílou si urobili “Candy day”. Nielenže si pochutili na cukrovej vate, pozorovali aj karamelizovanie cukru. Vďaka patrí všetkým rodičom, ktorí vždy prispievajú k realizácií tematických dní v tejto triede… ĎAKUJEME.

• Zippyho kamaráti

• Program Zippyho kamaráti ukončili žiaci 1.B triedy návštevou hlavného cintorína v Prešove. Pozorovali sme umelecké náhrobné kamene a pozreli sme si aj židovský a vojenský cintorín. Objavili sme busty významných ľudí a pochopili sme, že smrť je neoddeliteľnou a prirodzenou súčasťou života.

• Poľovnícke dni 2023

• Naši prváci a druháci zažili príjemné edukačné dopoludnie na Stredná odborná škola lesnícka v Prešove. Ďakujeme!

• KLub nadaných detí - 16. 6. 2023

• Posledné stretnutie členov Klubu nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA Prešov v tomto školskom roku. Bez zbytočných slov - bolo super. Kto prišiel - vie. Boli (a) ste skvelí

Ďakujem všetkým - členom Klubu nadaných detí Prešov, bývalým žiakom za obrovskú pomoc počas celého školského roka, všetkým našim hosťom, podporovateľom, v neposlednom rade DSAčke a p. riaditeľke Zuzane Perželovej

• Opekačka - 3.A

• Dnešný deň pre 3.A triedu dopadol na výbornú . Žiaci si užili výhru z hry, ktorá sa konala na našej škole s názvom - ,,HRA O TRÓN". Nechýbal nám krásny program a super opekačka. Vďaka patrí školskému parlamentu, kaplánovi Matúšovi, ktorí nám pomáhali pri organizácii.

• Škola v prírode - 4.A

• Prvý júnový týždeň sa žiaci IV.A triedy spolu s triednou učiteľkou Mgr.Lenkou Uhrinovou a Mgr. Veronikou Lavríkovou zúčastnili nezabudnuteľnej Školy v prírode v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, v Tatranskej Štrbe. Upevnili tak svoje priateľské vzťahy, posilnili svoju fyzickú zdatnosť, a v nie poslednom rade posilnili svoj vzťah k enviromentálnej výchove.Všetci sa vrátili plní nezabudnuteľných spomienok a zážitkov.

• Triedne rodičovské združenia pre budúcich prvákov

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na triedne rodičovské združenie budúcich 1. ročníkov, ktoré sa uskutoční dňa 14. 6. 2023 o 16:00 hod. v jedálni školy.

Program:

1. Organizácia šk. r. 2023/2024.

2. Zoznam školských pomôcok.

3. Úhrada príspevku na učebnice a pracovné zošity - 30 € ( Pracovný zošit k HUPSOVMU šlabikáru , Matematika - pracovná učebnica  1. a 2. časť, Rainbow Bridge 1 – pracovná učebnica anglického jazyka).

Tešíme sa na Vašu účasť.

PaedDr. Zuzana Perželová – riaditeľka školy