• Klub nadaných detí - 13. 10. 2023

• BIODIVERZITA bola témou piatkového stretnutia členov Klubu nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA Prešov, ktorou sprevádzala nadané deti odborná asistentka RNDr. Beáta Baranová, PhD. z katedry ekológie UNIPO.

„Deti sa oboznámili s tým, čo je to diverzita, čiže biologická rozmanitosť všetkého živého na našej Zemi, prečo je dôležitá aj pre nás ľudí, čo ju ohrozuje a ako ju môžeme chrániť a sami jej pomôcť. Rovnako si mohli z blízka pozrieť rozmanité vzorky prírodnín.“

Foto: Peter Ilenčík

• Konkurz do DSA TV

• Konkurz nových členov do DSAtv je úspešne za nami. Výsledky budú vyhlásené počas vyučovania v školskom rozhlase. Decká, boli ste perfektné a tešíme sa na nové výzvy za kamerou aj pred ňou

Rodičov nových členov mediálneho tímu budeme kontaktovať emailom.

• Hra o trón

• Milí žiaci,

počas mesiaca október bude v našej škole prebiehať súťaž, ktorú všetci veľmi dobre poznáte pod názvom – „Hra o trón“. Ide o aktivitu zameranú na podporu kolektívu a duševného zdravia v triedach. Cieľom je podporiť tímovosť a samostatnosť žiakov. Úlohou každej triedy je splnenie aktivít, ktoré si pre vás pripravili členovia školského parlamentu. Dôležité je, aby sa do aktivity zapojilo čo najviac žiakov v triede, pretože od toho závisí počet získaných bodov. Kontrola splnenia úloh bude prebiehať cez prestávky. Víťazná trieda získa privilégium vopred dohodnuté s pani riaditeľkou. Nezabudnite, začíname už v pondelok 16.10.2023!!!!!!

• Diktát v pohybe

• Gramatika nemusí byť nuda...Môže to byť aj zábava v pohybe. Osem viet v priestore, ktoré mali deti napísať bez chyby do odpoveďového hárku preverilo nielen ich vedomosti zo slovenského jazyka, ale aj schopnosť zapamätať si vetu a napísať ju bez chyby.

Naši tretiaci to dnes zvládli bravúrne.

• Svetový deň úsmevu - 6. 10. 2023

• Na prvý októbrový piatok pripadá SVETOVÝ DEŇ ÚSMEVU. Úsmev nestojí nič a prináša mnoho!

Viete, že Harvey Richard Ball bol ten, kto v roku 1963 vytvoril „smajlíka“ ako symbol šťastia a dobrej vôle?

Svetový deň úsmevu má priniesť ľuďom dobrú náladu. Presne o to sme sa snažili aj my na našej škole!

• Školský e-shop

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej ste sami rozhodli. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zsmukacevska/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 19.10. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Tvoríme v ŠKD - 29. 9. 2023

• Tento týždeň sme v oddeleniach ŠKD robili rôzne aktivity, hrali sa s legom, potrápili hlavičky pri pracovných listoch, či vyrábali darčeky pre starých rodičov.

• Prešov číta rád - 28. 9. 2023

• V rámci festivalu Prešov číta rád sme v našej školskej knižnici privítali dvoch spisovateľov - Ivonu Březinovú a Ondreja Sokola, ktorí žiakom druhého stupňa pútavou formou prezentovali svoje diela a trpezlivo odpovedali na ich zvedavé otázky.

• Zážitkové učenie v 2.B

• Na prvom stupni sú tvorivé a zážitkové hodiny našou prioritou. Žiaci hľadali krajiny a mestá na mape prostredníctvom magnetiek z dovoleniek. Overovanie pravosti bankoviek a mnoho iného…

• Oznam pre stravníkov ŠJ

• Vážení rodičia,

na základe Všeobecne záväzného nariadenie mesta Prešov zo dňa 30. 8. 2023 o  výške poplatkov v školách a školských zariadeniach, bude v školskej jedálni  na úhradu režijných nákladov prispievať rodič/zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka paušálne sumou 8 € mesačne, pokiaľ bolo v danom mesiaci odobraté aspoň jedno jedlo.

Týmto Vás žiadame o úhradu režijných nákladov na účet školskej jedálne mesačne vo výške 8, 00 eur v termíne od 20. do 24. dňa v mesiaci. (Do poznámky uviesť meno a priezvisko žiaka a triedu).

Vedúca školskej jedálne