• iBobor - informatická online súťaž

• iBobor je informatická online súťaž, v ktorej sú súťažné úlohy zamerané na logiku, porozumenie informáciám, algoritmizáciu a matematické základy informatiky. Niektoré z úloh majú formu otázok s výberom odpovede, ďalšie sú interaktívne, v ktorých je potrebné presunúť, usporiadať alebo doplniť časť riešenia.

Súťaž je určená žiakom od 2. ročníka ZŠ. Je veľmi vhodné zapojiť dieťa už od najmladšieho veku, kde sú úlohy orientované na všeobecné vedomosti a logické uvažovanie a sú preto vhodné pre všetky deti. Vo vyšších ročníkoch sú úlohy ťažšie a viac prepojené s programovaním a reálnymi postupmi v informatike. Do súťaže sa priebežne zapoja žiaci našej školy v týchto kategóriách: Drobec - 2.-3. ročník ZŠ, Bobrík - 4. ročník ZŠ, Benjamín - 6.-7. ročník ZŠ, prima a sekunda osemročného gymnázia. Veľa šťastia!

• Knihomoľka a ľudové remeslá

• Milí predškoláci!

Knihomoľka a Ľudové remeslá

Knihomoľka, čarovné dievčatko, ktoré býva v školskej knižnici na Súkromnej základnej škole DSA v Prešove, učí tento rok predškolákov o Ľudových tradíciách Slovenska.

Toto je prvé z piatich videí v ktorom vám porozpráva o ľudových remeslách

V každom videu vás čaká nejaká úloha.

Kto si trúfne?

• Záložka do knihy spája slovenské školy 2023

• Ani tento rok sme nevynechali účasť v projekte Záložka do knihy spája školy. Tentokrát bola našej škole pridelená ZŠ s MŠ Bolešov, ktorá sa nachádza v Trenčianskom kraji. Poštou sme si vymenili takmer 280 záložiek a pevne dúfame, že naše záložky ich potešili rovnako ako tie, ktoré sme dostali my od nich.

• Bubnovačka - 20. 11. 2023

• Aj na našej škole to rozbubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť! Podujatím spoločne upozorníme na dôležitosť ochrany detí pred násilím, pripomenieme si potrebu včasnej prevencie a spoločne vyjadríme svoje hlasné NIE, násiliu na deťoch.

• Ponožkový október 2023

• ĎAKUJEME všetkým našim žiakom, rodičom a pedagógom, ktorí sa zapojili a POMOHLI ľuďom v núdzi. Vyzbierali sme presne 93 párov ponožiek, čo je úžasné číslo. Toto množstvo odovzdáme v najbližších dňoch ľuďom, ktorí za to dobro od vás budú nesmierne vďační a v mrazivých, zimných dňoch si určite spomenú na vašu dobrosrdečnosť.

• Workshop stredných škôl - 27. 10. 2023

• Dnes sa na našej škole konal už 4. ročník "Workshopu stredných škôl", kde sa mohli naši žiaci oboznámiť so štúdiom na týchto školách. Viac čoskoro vo videoreportáži z dielne DSA TV.

• Októbrové aktivity v ŠKD

• Tento týždeň sme v ŠKD mali kopec kreativity a zažili veľa zábavy. Zbierali sme listy, následne sme z nich vyrábali obrázky a jesenné kytičky. Taktiež sme šantili na našom školskom dvore.

• Jesenné prázdniny - oznam

• Vážení rodičia, milí žiaci,

riaditeľstvo SZŠ DSA Mukačevská 1, Prešov Vám oznamuje, že jesenné prázdniny budú v termíne od 30. októbra 2023 do 1. novembra 2023. Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu od 2. novembra 2023 - štvrtok.

• Retro deň - 26. 10. 2023

• Dnešný retro deň nebol iba o oblečení...

V niektorých triedach si vyskúšali aj to, ako sa kedysi učilo. Možno by málokto tipoval, že práve takýto štýl vyučovania žiakov úplne nadchol.

• Retro deň

• Na znak úcty k starším, sme si dnes požičali kúsky oblečenia zo šatníka naších starých rodičov. Takto sme im chceli poďakovať, že sú a v naších životoch majú nenahraditeľné miesto.

• Medzinárodný deň školských knižníc - 24. 10. 2023

• Každoročne sa štvrtý októbrový pondelok uskutočňuje Medzinárodný deň školských knižníc. Jeho cieľom je kreativitou a zábavnými formami práce s knihou podporiť pozitívny a trvalý vzťah ku školskej knižnici, ku knihe a k samostatnému čítaniu žiakov.

• Deň jablka - 23. 10. 2023

• 21. október je svetovým DŇOM JABLKA a my sme si ho tiež pripomenuli.

Jablko patrí k najzdravším druhom ovocia a pôsobí na náš organizmus ako domáci lekár. Jablkom si zlepšujeme pamäť, zaženie nám smäd a pomôže večer pri nespavosti. Veríme, že jabĺčka sa stanú stálou súčasťou zdravej desiaty našich žiakov.