• Byť iný nás baví ...

Ak chcete byť súčasťou našej školskej DSA rodiny, príďte medzi nás!

Stretnutie pri čaji pre rodičov predškolákov : 17.1., 25.1., 7.2., 14.2.2024 o 16:00 hod.

Deň otvorených dverí : 13.3.2024 o 16:00 hod.

Zápis do 1. ročníka : 3.4.2024 o 16:00 hod.

• Hodina biológie v 6.A - Bunka

• Žiaci 6. ročníka mali za úlohu pripraviť model rastlinej alebo živočíšnej bunky. Tak do praktickej podoby pretavili svoje nadobudnuté vedomosti z hodín biológie. Pri výrobe modelov si prehĺbili vedomosti a zabavili sa.

• Aktivity v ŠKD

• Tento týždeň sa tematicky niesol v duchu jari. Marec je mesiacom knihy, preto si deti mohli doniesť do ŠKD svoje obľúbené knihy a prezentovať ich. Spolu sme čítali , precvičovali počítanie a hrali sa vonku na školskom dvore.

• DSA Times

• Prinášame vám nové číslo DSA Times o aktuálnej téme podávania prihlášok na stredné školy a zápisu do základnej školy.

• Okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ

• Na našej škole sa 6. 3. 2024 konalo okresné kolo vo vybíjanej dievčat, za účasti piatich škôl. Naše družstvo tvorili žiačky 5., 6., 7. ročníka. Postup si zabezpečilo družstvo z gymnázia J. A. Raymana. Srdečne blahoželáme.

• Šaliansky Maťko 2024 - okresné kolo

• "Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali". Súťaž v prednese slovenskej povesti od ľubovoľného autora nazvali podľa mňa ŠALIANSKY MAŤKO J. C. Hronského. Dňa 6. 3. 2024 sa v Krajskej knižnici v Prešove konalo okresné kolo v prednese slovenskej povesti, kde našu školu reprezentovali: Oskar Oisín Kubačka (2.B) a Alica Jakubčo (5.A), ktorí získali diplom za prednes. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Beseda so spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou - 5. 3. 2024

• Úžasný deň plný inšpirácie!

Dnes sme mali tú česť privítať v našej škole skvelú spisovateľku Zuzanu Štelbaskú! Zuzana nám porozprávala o svojom fascinujúcom svete tvorby detských kníh, zdieľala s nami svoje zážitky a odpovedala na naše otázky. Je neuveriteľné, koľko práce a fantázie sa skrýva za každou jednou knihou. Ďakujeme!

• 2. stretnutie nadaných DSA - čkarov - 22. 2. 2024

• Čo sa stane keď ...? Kto boli bratia Grimmovci? Ako sa nazýva písmo určené pre nevidiacich ? Ďalšie stretnutie nadaných DSA-čkárov bolo plné rozličných otázok, odhadov, úvah, experimentov a odpovedí.

• Jarné prázdniny - oznam

• Vážení rodičia, milí žiaci,

jarné prázdniny budú v termíne od 26. februára 2024 do 3. marca  2024. Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu od 4. marca 2024 - pondelok.

• DSA Times - február 2024

• Prinášame vám nové číslo DSA Times o tom, prečo dievčatá patria do technických škôl.

Ženy majú čo povedať v oblasti techniky. Ženy sú dnes už pevnou súčasťou priemyselných podnikov, nielen v manuálnej oblasti, ale aj v riadení firmy. Naši duálny partneri vítajú dievčatá v duálnom vzdelávaní.

Máte doma ôsmačku, či deviatačku? Náš odkaz pre ňu znie:

SI HLAVIČKA? BUĎ TECHNIČKA!

• Fotoreport zo života II.B

• Zdieľame Vám ďalší zaujímavý fotoreport zo života v 2.B triede. V piatok sme navštívili úžasnú interaktívnu výstavu v Krajská galéria v Prešove s názvom NI-TE. Jej autorkou je Amalka Ľudmila Valenčíková. Dnes sme sa nadchli pre matematickú hru, ktorú sme dostali ako dar, od našich vnímavých rodičov, ktorí nás podporujú v raste. Ďakujeme A včera sme zachraňovali Glezga s pomocou vtáčieho záchranára. Našťastie všetko dobre dopadlo a my sa už tešíme na nové zážitky zo školy.

• Návšteva predškolákov I.A - 19. 02. 2024

• Opäť k nám zavítala vzácna návšteva predškolákov z MŠ Volgogradská. Na otvorenej hodine v I.A triede si deti spoločne potrápili svoje múdre hlavičky pri riešení logických úloh zameraných na matematické predstavy a naši prváci im s radosťou pomohli pri ich riešení. Strávili sme spolu krásne chvíle a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Vybrané slová hravo v III.A

• Vybrané slová hravo, takto nás to v III.A baví. U nás sa učia deti zaujímavou formou , s využitím rôznych pomôcok, interaktívnych programov (AlfBook) na našich nových tabletoch a hrami. Každé dieťa si nájde spôsob i polohu, ktorá mu vyhovuje. Aj takto vyzerá implementácia prvkov Motýlej pedagogiky do praxe.

• Preventívny program pre žiakov 2. stupňa - 19. 02. 2024

• Alkohol, cigarety, omamné látky, internet... to sú témy, ktoré ohrozujú mladú generáciu. Našim žiakom o tom včera porozprával príslušník Mestskej polície v Prešove. Po skončení besedy si žiaci mohli vyskúšať, ako sa cíti človek po požití alkoholu či omamných látok prostredníctvom špeciálnych okuliarov. Ďakujeme.

• Lyžiarsky výcvik 2024

• V dňoch 12.2. - 16.2.2024 absolvovalo 21 žiakov 7. a 8. ročníka lyžiarsky kurz, v lyžiarskom stredisku Drienica. V hoteli Javorná, v ktorom sme boli ubytovaní, nám poskytli aj výstroj. Okrem pondelka, kedy nás privítal dážď, sme mali dni plné slnka a upravené trate na svahu. S pomocou inštruktorov a nášho pána učiteľa Mgr. Miroslava Miňa, sme sa zdokonalili, ale aj naučili lyžovať od samého začiatku. Ďakujem.

• Aktivity v ŠKD

• Tento týždeň sme v 1.oddelení ŠKD mali študentku, ktorá u nás absolvuje prax. Počas celého týždňa, s deťmi realizovala nové a hlavne zábavné aktivity. V ostatných oddeleniach sme sa taktiež zabávali, vyrábali sme valentínky, hrali spoločenské hry a mali sme aj deň v karnevalových maskách. Bolo toho veľa, no my sa už tešíme na ďalší týždeň plný zábavy.