• Deň zdravia

• V rámci svetového dňa zdravia sme si pre našich žiakov pripravili hravé aktivity, ktoré nám pomohli lepšie si uvedomiť význam starostlivosti o naše zdravie. Maketa pľúc nám umožnila uvedomiť si jedinečnosť každého nádychu. Po splnení tejto aktivity sme sa mohli občerstviť ovocím a zahrať si pingpong. Vieme, že naše zdravie fyzické, ale aj duševné, je jedinečné a máme si ho chrániť.

• Exkurzia - Štátna vedecká knižnica

• Deviataci v Štátnej vedeckej knižnici nazreli do kníh, z ktorých sa učili naši predkovia a dozvedeli sa podrobnosti o situácii v školstve krátko po vzniku Československej republiky v októbri 1918.

• Prezentácia projektov v II. B

• Aj takto vyzerala prezentácia projektov v 2.B triede. Žiaci využili formu LAPbook na vytvorenie zadania na tému spoločenstvá živočíchov. Prinášame Vám aj fotoreport z jarného tvorenia na hodine výtvarnej výchovy, ktoré nám poskytlo množstvo poznatkov.

• Slávnostný zápis do 1. ročníka - 03. 04. 2024

• Počas slávnostného zápisu v DSA privítali množstvo šikovných a usmiatých budúcich prváčikov. Šikovné detičky si užili program našich žiakov a hravo si poradili s úlohami, ktoré na nich čakali. Už teraz sa na Vás veľmi teší pani riaditeľka a všetky pani učiteľky našej školy. Vitajte!

• Alfiáda 2024

• Najočakávanejšia celoslovenská vedomostno-zábavná súťaž Alfiáda začína už 4. apríla!

Neváhaj a ZAPOJ SA, pretože máme pripravené parádne ceny v rôznych kategóriách v rámci celého Slovenska!

Už čoskoro pôjde do tuhého!

Všetky potrebné informácie nájdeš na:

www.alfiada.sk

#Alfiada #sutaz #zapojsa

PARTNERI:

Interaktívna škola - www.interaktivnaskola.sk

EduExtra - www.eduextra.sk

EPSON - www.epson.sk

EDUVIA - www.edu-via.cz

Ďakujeme za spoluprácu Súkromná základná škola DSA Prešov, p. riaditeľke Zuzane Perželovej, p. učiteľkám a tanečnej skupine SZŠ DSA Dance Crew.

• Aktivity v ŠKD

• Týždeň pred Veľkou nocou sa niesol v duchu tvorivosti. Deti v ŠKD tvorili pozdravy, ozdobovali vajíčka , lepili, strihali , ale zahrali sa aj vonku vďaka priaznivému počasiu. Kolektív ŠKD Vám praje príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.

• Zážitkové učenie so Šmudlom - 27. 03. 2024

• Dňa 27.3. 2024 sa žiaci 1.ročníkov zúčastnili zážitkového programu na tému ,,Zbierame batérie so Šmudlom “. Mgr. K. Senajová z Inštitútu aplikovanej ekológie - DAPHNE priblížila deťom, ako správne triediť odpad , z čoho je zložená batéria a prečo nesmie skončiť v bežnom kontajneri.

• Matematický klokan - 26. 03. 2024

• Včera sa naše najmenšie klokančatká, ale aj skúsení klokanisti zapojili do medzinárodnej súťaže Matematický klokan . Bolo ich veru v tomto roku neúrekom a my sa tešíme, že záujem o túto súťaž u nás každým rokom rastie. Držíme všetkým súťažiacim palce.

• Fotoreport z II.B

• Prinášame Vám krátky fotoreport zo života v 2.B triede. Učíme sa o spoločenstve mravcov a včiel. Pozorujeme vývoj motýľov a žiab. Prezentujeme projekty, kde si trénujeme vystupovanie a vyjadrovanie. A Martinusáčky nám pripravili krásny workshop zameraný na ilustráciu, čím rozvíjame čitateľskú gramotnosť. Pre nás je škola hrou.

• Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom - 22. 03. 2024

• Našu knižnicu Knihomoľka v piatok navštívil známy autor krásnych básničiek Valentín Šefčík. Porozprával nám o tom, ako začal písať básne, niektoré z nich nám dokonca sám predniesol, bola to pekná a veľmi zaujímavá beseda. Ďakujeme za návštevu.

• Oznam - veľkonočné prázdniny

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny budú v čas od 28. 3. 2024 do 2. 4. 2024.

Vyučovanie, činnosť ŠKD a ŠJ začína 3. 4. 2024 - streda.