• Exkurzia - kníhkupectvo Martinus - 3.A

• Marec - mesiac knihy odštartovali naši tretiaci návštevou kníhkupectva Martinus. Na vlastnej koži zažili, aká je práca v kníhkupectve. Zistili, ako sa knihy dostanú až na pult kníhkupectva a aké to je stáť pri pokladni a knihy predávať. Pre všetky deti to bola skvelá skúsenosť. Ďakujeme za ďalšie zaujímavé stretnutie s dievčatami z Martinusu a už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity, ktoré si pre nás pripravia. Ďakujeme.

• Exkurzia - Knižnica P.O.Hviezdoslava - 5.A

• Mesiac marec nám dáva príležitosť, aby sme sa zamysleli nad našim vzťahom ku knihám a k čítaniu. Z tohto dôvodu sa piataci vybrali na návštevu Knižnice P. O. Hviezdoslava, kde zistili, že čítanie vôbec nie je nuda, ale jedno veľké dobrodružstvo.

• Všetkovedko 2024

• Takto sa tešili naše šikovné deti z ocenenia v súťaži Všetkovedko . A my sa tešíme spolu s nimi. Všetkým srdečne blahoželáme.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Naši šikovní žiaci nám na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína predniesli krásne texty. Ďakujeme všetkým za účasť. Víťazom prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• Hodina biológie v 6.A - Bunka

• Žiaci 6. ročníka mali za úlohu pripraviť model rastlinej alebo živočíšnej bunky. Tak do praktickej podoby pretavili svoje nadobudnuté vedomosti z hodín biológie. Pri výrobe modelov si prehĺbili vedomosti a zabavili sa.

• Aktivity v ŠKD

• Tento týždeň sa tematicky niesol v duchu jari. Marec je mesiacom knihy, preto si deti mohli doniesť do ŠKD svoje obľúbené knihy a prezentovať ich. Spolu sme čítali , precvičovali počítanie a hrali sa vonku na školskom dvore.

• DSA Times

• Prinášame vám nové číslo DSA Times o aktuálnej téme podávania prihlášok na stredné školy a zápisu do základnej školy.

• Okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ

• Na našej škole sa 6. 3. 2024 konalo okresné kolo vo vybíjanej dievčat, za účasti piatich škôl. Naše družstvo tvorili žiačky 5., 6., 7. ročníka. Postup si zabezpečilo družstvo z gymnázia J. A. Raymana. Srdečne blahoželáme.

• Šaliansky Maťko 2024 - okresné kolo

• "Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko, Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali". Súťaž v prednese slovenskej povesti od ľubovoľného autora nazvali podľa mňa ŠALIANSKY MAŤKO J. C. Hronského. Dňa 6. 3. 2024 sa v Krajskej knižnici v Prešove konalo okresné kolo v prednese slovenskej povesti, kde našu školu reprezentovali: Oskar Oisín Kubačka (2.B) a Alica Jakubčo (5.A), ktorí získali diplom za prednes. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Beseda so spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou - 5. 3. 2024

• Úžasný deň plný inšpirácie!

Dnes sme mali tú česť privítať v našej škole skvelú spisovateľku Zuzanu Štelbaskú! Zuzana nám porozprávala o svojom fascinujúcom svete tvorby detských kníh, zdieľala s nami svoje zážitky a odpovedala na naše otázky. Je neuveriteľné, koľko práce a fantázie sa skrýva za každou jednou knihou. Ďakujeme!

• 2. stretnutie nadaných DSA - čkarov - 22. 2. 2024

• Čo sa stane keď ...? Kto boli bratia Grimmovci? Ako sa nazýva písmo určené pre nevidiacich ? Ďalšie stretnutie nadaných DSA-čkárov bolo plné rozličných otázok, odhadov, úvah, experimentov a odpovedí.