- Národný projekt: Podpora digitálnej transformácie
- Národný projekt: edIT 2
- Projekt MŠVVaŠ - Čítame pre radosť
- Erasmus
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov III.
- (Ne)potrebná matika
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.
- Projekt MŠVVaŠ - Moduly - Zdravý chrbátik
- Projekt - Zbierame batérie so Šmudlom
- SMARTS ‒ Slovenská adaptácia a pilotné overenie programu na stimuláciu exekutívnych funkcií a metakognitívnych schopností žiakov so zníženým školským výkonom
- Národný projekt: Aktualizácia systému usmerňovania a rozvoja ďalších zložiek v systéme poradenstva a prevencie
- Projekt kariérového poradenstva - Karierko
- Projekt MŠVVaŠ - Mliečny program
- Modernizácia učební na Súkromnej ZŠ DSA, Mukačevská 1 Prešov
- Technika hrou od základných škôl
- Podpora rozvoja športu 2019
- Vedomostné ostrovy
- Podpora inkluzívnosti a rovnaký prístup k vzdelaniu pre všetkých
- S modernou školou do života
- Zelená škola
Technika hrou od základných škôl
Cieľom projektu ,,Technika hrou od základných škôl“ je vytvorenie metodického rámca ako aj jedinečného súboru technických pomôcok zameraných na techniku, resp. prírodné javy. Základným školám, ktoré sa rozhodnú zapojiť sa do projektu, bude poskytnuté akreditované vzdelávanie, metodika spolu s pracovnými listami, sada pomôcok na realizáciu aktivít ako aj finančné prostriedky na ostatný spotrebný materiál.
Princípom vzdelávacej koncepcie projektu je rozvoj technického premýšľania, ktoré tvorí základ pre praktickú realizáciu technicky zameraných činností s funkčným využitím predchádzajúcich skúseností a vedomostí, pričom aktivity následne vyúsťujú k funkčnému rozvoju manuálnych zručností.
Výskumne ladená koncepcia prírodovedného a technického vzdelávania je prvým uceleným induktívne orientovaným didaktickým nástrojom prispôsobeným slovenským podmienkam, ktorý vznikol na základe potreby rozvoja samostatného a sebavedomého premýšľania dieťaťa o svete, ktorý ho obklopuje a ktorý bol precizovaný niekoľkoročným overovaním v praxi. Aplikáciou konceptu do praxe je možné dosiahnuť inovované ciele implementované pri poslednej zmene do Štátneho vzdelávacieho programu pre ISCED 1 vo vzdelávacích oblastiach Človek a svet práce a Človek a príroda. Školenia sú realizované prostredníctvom praktických workshopov, na ktorých sú objasňované ako samotné princípy výskumne ladenej koncepcie prírodovedného a technického vzdelávania, tak aj praktické aktivity aplikovateľné do vzdelávacieho procesu v ZŠ vďaka ich predchádzajúcemu overeniu v praxi počas riešenia predchádzajúcich projektov. Všetky aktivity sú v súlade s inovovaným Štátnym vzdelávacím programom 2015.