Využili sme pekné, teplé a slnečné septembrové počasie a na hodine biológie sme išli spoznaťs našimi piatakmi, čo všetko rastie a čo žije v okolí našej školy. Najskôr sme si pozreli naše átrium s jazierkom. Našli sme tam machy, rôzne druhy rastlín lúčnych aj vodných, tiež okrasných ako aj živočíchy žijúce v jazierku. Videli sme v ňom rybičky, v okolí mravce, lietajúce včely. Našu korytnačku Žofku sme žiaľ nenašli, ukryla sa pred nami. V okolí školy sme našli mnohé druhy stromov, listnaté aj ihličnaté, kvitnúce rastliny, machy, lišajníky, poloparazit imelo biele v korunách stromov. Pozorovali sme voľným okom aj lupou. Keďže stromy nám dávajú energiu, tak si každý z nás našiel svoj strom a načerpal energiu snáď na celý týždeň. Hodina sa nám páčila a sme radi, že sme sa naučili opäť niečo nové.
Mgr. Katarína Čikošová
