• Oznam pre rodičov predškolákov

• Vážení rodičia predškolákov,

v prípade, ak ste vyplnili a odoslali elektronickú prihlášku pre prijatie Vášho dieťaťa do prvého ročníka v školskom roku 2024/2025, bolo Vám odoslané potvrdenie o prijatí prihlášky. Skontrolujte si, prosím, elektronickú schránku  (aj SPAM).

V prípade otázok nás kontaktujte na tel. čísle: 0902 563 955 alebo emailom na: dsa.po@dsakademien.sk.

Ďakujeme za porozumenie, vedenie školy.

• Alfiáda 2024

• Najočakávanejšia celoslovenská vedomostno-zábavná súťaž Alfiáda začína už 4. apríla!

Neváhaj a ZAPOJ SA, pretože máme pripravené parádne ceny v rôznych kategóriách v rámci celého Slovenska!

Už čoskoro pôjde do tuhého!

Všetky potrebné informácie nájdeš na:

www.alfiada.sk

#Alfiada #sutaz #zapojsa

PARTNERI:

Interaktívna škola - www.interaktivnaskola.sk

EduExtra - www.eduextra.sk

EPSON - www.epson.sk

EDUVIA - www.edu-via.cz

Ďakujeme za spoluprácu Súkromná základná škola DSA Prešov, p. riaditeľke Zuzane Perželovej, p. učiteľkám a tanečnej skupine SZŠ DSA Dance Crew.

• Aktivity v ŠKD

• Týždeň pred Veľkou nocou sa niesol v duchu tvorivosti. Deti v ŠKD tvorili pozdravy, ozdobovali vajíčka , lepili, strihali , ale zahrali sa aj vonku vďaka priaznivému počasiu. Kolektív ŠKD Vám praje príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.

• Zážitkové učenie so Šmudlom - 27. 03. 2024

• Dňa 27.3. 2024 sa žiaci 1.ročníkov zúčastnili zážitkového programu na tému ,,Zbierame batérie so Šmudlom “. Mgr. K. Senajová z Inštitútu aplikovanej ekológie - DAPHNE priblížila deťom, ako správne triediť odpad , z čoho je zložená batéria a prečo nesmie skončiť v bežnom kontajneri.

• Matematický klokan - 26. 03. 2024

• Včera sa naše najmenšie klokančatká, ale aj skúsení klokanisti zapojili do medzinárodnej súťaže Matematický klokan . Bolo ich veru v tomto roku neúrekom a my sa tešíme, že záujem o túto súťaž u nás každým rokom rastie. Držíme všetkým súťažiacim palce.

• Fotoreport z II.B

• Prinášame Vám krátky fotoreport zo života v 2.B triede. Učíme sa o spoločenstve mravcov a včiel. Pozorujeme vývoj motýľov a žiab. Prezentujeme projekty, kde si trénujeme vystupovanie a vyjadrovanie. A Martinusáčky nám pripravili krásny workshop zameraný na ilustráciu, čím rozvíjame čitateľskú gramotnosť. Pre nás je škola hrou.

• Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom - 22. 03. 2024

• Našu knižnicu Knihomoľka v piatok navštívil známy autor krásnych básničiek Valentín Šefčík. Porozprával nám o tom, ako začal písať básne, niektoré z nich nám dokonca sám predniesol, bola to pekná a veľmi zaujímavá beseda. Ďakujeme za návštevu.

• Oznam - veľkonočné prázdniny

• Riaditeľstvo základnej školy oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny budú v čas od 28. 3. 2024 do 2. 4. 2024.

Vyučovanie, činnosť ŠKD a ŠJ začína 3. 4. 2024 - streda.

• Dramatizácia bájky - 6.A

• Naši šiestaci si na hodine literárnej výchovy pripravili dramatizáciu bájky . Dokonca vytvorili aj vlastné texty. Aj takto vyzerajú naše zážitkové hodiny.

• Jarná burza kníh - 21. 03. 2024

• Staré, ale predsa zaujímavé.... včera u nás prebiehala ”Jarná burza kníh". Ďakujeme našim členom školského parlamentu za pomoc pri predaji. Prinášame Vám krátky fotoreport.

• Exkurzia - Knižnica P.O.Hviezdoslava - 6.A

• Yggdrasilom, Odin, Valhala, Ragnarok, Thor... to sú slová, ktoré sa naši šiestaci naučili počas utorkovej návštevy Knižnice P. O. Hviezdoslava (pobočka Na Sídlisku 3). Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Ponožková výzva - 21. 03. 2024

• Dátum 21. marec je známy ako Svetový deň Downovho syndrómu. Ide o symbolický dátum, ktorý je odvodený z číslic 3 a 21, keďže pri uvedenej diagnóze ide o moment, kedy sa na 21. chromozómovom páre neobjaví očakávaná dvojica, ale ojedinelá trojica chromozómov.

My si ľudí s Downovým syndrómom vážime a preto sme sa rozhodli zapojiť do ponožkovej výzvy.

Čo to znamená pre vás? Vašou úlohou bude si vo štvrtok obliecť na každú nôžku inú ponožku. Takto dáme najavo, že ľudia ktorí majú Downov syndrom sú tiež našimi kamošmi aj keď vyzerajú a správajú sa inak ako my.

Takže vo štvrtok si dáme na každú nôžku inú ponožku a spoločne so svojimi pani učiteľkami a pánmi učiteľmi si môžete na znak podpory urobiť peknú, farebnú, ponožkovú fotografiu.

• Burza kníh - 21. 03. 2024

• Slovníky, detské knihy, odborná literatúra... to všetko nájdete na našej burze kníh. Tak neváhajte a príďte si kúpiť knihy za symbolické ceny. Milí rodičia a žiaci, tešíme sa na Vás.