• Klub nadaných detí - 28. 04. 2023

• Stretnutie detí z Klubu nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA Prešov pod názvom 100 rokov (od narodenia) - o výtvarníkovi , režisérovi , zabávačovi a zakladateľovi slovenského animovaného filmu a kresleného humoru Viktorovi KUBALOVI.

„Kresliť začal vraj už na nočníku, len čo udržal ceruzku v ruke. Svoje prvé pokusy kreslil tušom na filmový pás už ako jedenásťročný. Autorsky zabezpečoval nielen výtvarné návrhy a animácie, ale bol aj autorom námetov, scenárov i režisérom. Bol kameramanom, ba dokonca i strihačom filmu. Je autorom mnohých animovaných filmov, ktoré získali početné zahraničné ocenenia. Kubal pracoval aj v novovzniknutom humoristickom časopise Roháč, ktorý sa časom stal doslova legendárnym. Kreslil úžasné vtipy, komiksy, písal články. Okrem takmer 400 krátkych animovaných filmov (Puf a Muf, O Petrovi, Panák z križovatky, …) vytvoril najúspešnejší celovečerný kreslený film – Zbojník Jurko.“

• ALFIÁDA je tu ...

• Je to tu! S radosťou vám oznamujeme, že ALFIÁDA štartuje už 1. mája!

Máte tak obrovskú šancu naučiť sa niečo nové, zabaviť sa - a vyhrať skvelé ceny!

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť a pridajte sa k nám!

• Zo života 1.B triedy

• Privítala Vás v škole pani učiteľka vianočkou s maslom a medom ? Ak nie, tak ste nechodili do DSA-čky. Alebo béčky? Prečo nezačať deň sladkým prekvapením. Hneď sme mali energiu aj na pokus. Veríme, že nám fazuľka vyklíči.

• Deň Zeme - 21. 04. 2023

• Pri príležitosti Dňa Zeme žiaci druhého stupňa dnes za pekného počasia upratovali okolie školy, hrabali, vyplievali, zametali...chceme žiť v peknom a čistom prostredí … dokonca nám zakvitli čerešne, ktoré sme vysadili pred rokom.

• Deň Zeme - lesná pedagogika

• Pri príležitosti Dňa Zeme dnes naši prváci zasadili spolu s lesným pedagógom stromček, o ktorý sa budú starať a pozorovať z okna ako bude rásť. Ďakujeme za návštevu a inšpirujúce stretnutie.

• Ekopark Holá hora

Ďakujeme žiakom a učiteľom zo Súkromnej základnej školy DSA na Mukačevskej ulici za zeleninu a ovocie pre naše zvieratká.

• Deň Zeme - 20. 4. 2023

• Každý rok si rôznymi aktivitami pripomíname Deň Zeme, ktorý je 22.apríla. Žiaci I. stupňa navštívili pri tejto príležitosti Ekopark Holá Hora v Prešove aj Strednú odbornú školu lesnícku, kde im študenti pripravili ukážky zo sokoliarstva.

• Otvorená hodina pre predškolákov z MŠ - Mukačevská 27

• Otvorená hodina pre MŠ Mukačevská priniesla nie len nové priateľstvá, ale aj nové zážitky a informácie pre predškolákov. Vyskúšali si prácu s interaktívnou tabuľou, robotmi, dokonca sa odvážili otvoriť knihu s názvom Neotváraj túto knihu. Riešili matematické úlohy s prvákmi a všetci sa pri týchto aktivitách spoznali, porozprávali, ale aj dobre zabavili.

• Sútaž Alfiáda - ako sa zapojiť

• VYRIEŠ ČO NAJVIAC TESTOV, ZBIERAJ BODY A VYHRAJ LUKRATÍVNE CENY!

Pripútaj sa už teraz - ALFIÁDA sa blíži!

Neváhaj a zapoj sa aj ty do tejto celoslovenskej vzdelávaco-zábavnej súťaže a vyhraj lukratívne ceny.

Ako sa zapojiť?

Prihlás sa na - www.domaceulohy.sk, www.alfbook.sk alebo www.alfik.sk

Vyrieš čo najviac testov, za ktoré budeš dostávať body pre seba, svoju triedu a školu

Vyhraj skvelé ceny!

Súťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája!

Všetky potrebné informácie o súťaži a o cenách nájdeš na:

• Súťaž Alfiáda

• POZOR, POZOR! ALFIÁDA ŠTARTUJE UŽ 1. MÁJA!

Máš súťaživého ducha?

V tom prípade nepremeškaj šancu vyhrať úžasné ceny vo vzdelávaco-zábavnej súťaži ALFIÁDA! Táto celoslovenská súťaž je tvojou šancou naučiť sa opäť niečo nové a zároveň zažiť kopec zábavy!

Súťažíme v 3 kategóriách:

žiak

trieda

škola

Vyrieš čo najviac testov, zbieraj body a stúpaj v rebríčku, aby si získal lukratívne odmeny pre seba, svojich kamarátov a školu!

Súťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája.

Bude to napínavé!

Zapoj sa a lietaj vo vedomostiach na:

• GEOMAG na hodine matematiky

• Vďaka hre Geomag sme objavovali vlastnosti rovinných aj priestorových geometrických útvarov. A takto to u nas vyzerá, keď nás učenie matematiky baví.

• Divadelné predstavenie v ŠKD

• Dňa 14. 4. 2023 sa žiaci I.B a II.C triedy v rámci ŠKD zúčastnili predstavenia Ako Janko Marienku hľadal v Divadle na sídlisku. Privítalo nás netradičné prostredie podzemného bunkra a milí páni herci, ktorí si hneď získali detské publikum. Hra bola poučná, zábavná, plná pesničiek a smiechu. Na záver sme sa ako čestní hostia podpísali na stenu. Ďakujeme za príjemné piatkové popoludnie a veríme, že si to čoskoro zopakujeme.