• Didaktické hry - 26. 5. 2023

• Na Didaktických hrách si žiaci 1.stupňa precvičili učivo Ochrany života a zdravia. Ďakujeme za spoluprácu PhDr. Mgr. Jane Cinovej, PhD. a študentkám Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove za odborné ukážky.

• Účelové cvičenie - 26. 5. 2023

• Dnes si žiaci 2.stupňa užili krásny slnečný deň na Účelovom cvičení, na ktorom si precvičili teoretické znalosti z učiva Ochrana života a zdravia.

• Milujem svoje mesto - 23. 5. 2023

• Tento týždeň sa žiaci a učitelia našej DSA-čky zapojili do projektu Milujem svoje mesto. Pozbierali sme odpadky v širokom okolí našej školy na Sídlisku III.

• Tvoríme v ŠKD

• Dnes sme s deťmi z ŠKD v rámci vychádzky nazbierali kvietky a rastlinky a neskôr poobede sme z nich vytvárali obrazy podľa svojej predstavivosti.

• Čitateľský maratón 2023

• Čítam, čítaš, čítame… dnes bol v škole maratón!… aký?… čitateľský! Čítali veľkí i tí najmenší …všetci… a bolo to super.

• Zážitkové učenie ANJ

• Vyučovanie angličtiny hravou a zábavnou formou. Upevňovali sme učivo o farbách a častiach tela prostredníctvom známej hry, počas slnečného dňa.

• Projekty: "Životopisy" - 8. ročník

• Projekty “Životopisy” každoročne prezentujú žiaci 8. ročníka, ktoré sú súčasťou našej filozofie a pri ktorých majú možnosť odprezentovať svoje silné stránky, záujmy, či talent a ich smerovanie k budúcemu povolaniu. To všetko a mnoho iného dnes žiaci zažili pred porotou v zložení vedenia školy a hostí Dr. Hedviga Hafičová a Mgr. Michal Fischer. Ďakujeme hosťom, že prijali naše pozvanie a tiež aj za chutné dobroty, ktoré žiaci sami napiekli.

• Deň Matiek v II.C

• Tohtoročný Deň matiek sme v II.C triede strávili trošku netradične. Deti pripravili pekné pozdravy nielen pre svoje mamky, ale aj pre tety, ktorým už pozdrav nikto nevenuje, či už preto, že ich vlastné deti vyrástli, alebo sú v zahraničí. Prvý z pozdravov putoval poštou do Sabinova 92-ročnej p. Mercedes D., bývalej riaditeľke materskej školy. No a tie ďalšie rozdali deti náhodným tetuškám, ktoré ich odmenili úsmevom, pohladením a dokonca bozkom. Deti museli v sebe prekonať ostýchavosť i obavy z oslovenia cudzích ľudí. Odmenou im bol krásny pocit z dobrého skutku, bez nároku na odmenu. Ako sa vraví, aj malé skutky lásky dokážu meniť svet a srdcia ľudí.

• Pestujeme fazuľky

• Sadím, sadíš, sadíme…Našu fazuľku budeme pozorovať v ďalšom raste v skleníku. S láskou sme posadili, zaliali a teraz trpezlivo čakáme.

• Objavujeme svet - 1.B

• Objavovali sme svet prostredníctvom Landart. Táto výtvarná technika ponúka široké možnosti hľadania umenia aj v prírode a my sme si to naozaj užili .

• Logická olympiáda - finále

• Dnes sa na Prešovskej univerzite v Prešove konal 11.ročník celoslovenskej logickej olympiády inetelektovo nadaných žiakov, na ktorej sa zúčastnili aj naše nadané žiačky 2. ročníka Emily a Alicka. Držíme palce.

Okrem toho sme sa odfotili s kapacitou v oblasti nadaných žiakov s profesorom Vladimírom Dočkalom z Trnavskej univerzity. Ďakujeme za pozvanie a veríme, že o rok sme tam zas. Ďakujeme za spoluprácu aj Mgr. Ľubošovi Lukáčovi.

• Matematika inak v 1.B

• Overovanie vedomostí môže prebiehať aj inovatívnym spôsobom. My sme si preskúšali naše vedomosti z matematiky, prostredníctvom zábavnej aplikácie Kahoot!

• Niečo sa chystá

• Prípravná návšteva v Základnej škole vo Wutösinghene v Nemecku, ktorú v rámci projektu Erazmus navštívi skupina našich pedagógov. Posúvame sa, napredujeme, vzdelávame, motivujeme…